1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
Oferty specjalne Sprawdź termin Lokalizacja

W 2006 roku Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie uzyskał status Narodowej Instytucji Kultury na mocy porozumienia podpisanego przez Ministra Kultury i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, stając się pierwszą jednostką kulturalną w północno-wschodniej Polsce o takiej randze.

Misja i powinności statutowe Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie wypełniane są na czterech istniejących scenach: Dużej, Kameralnej, Margines oraz u Sewruka – mieszczącej się w budynku prowadzonego przez Teatr Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka. Każda ze scen ma swój odrębny charakter, akcentuje odmienny gatunkowo i estetycznie rodzaj twórczości, zaś łącznie – stanowią szeroki wachlarz propozycji teatralnych, adresowany do szerokiego grona odbiorców. To wynik definiowania jedynego w regionie teatru dla dorosłego widza – poza elbląskim ośrodkiem – jako teatru eklektycznego w najlepszym tego słowa znaczeniu: zawierającego szerokie spectrum poetyk, stylów i konwencji, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom różnych grup widzów. Profilując estetycznie i formalnie poszczególne sceny, Teatr pozostanie – in extenso – otwarty na każdy rodzaj artystycznej ekspresji, mieszczącej się w ramach tolerancji, pluralizmu i poszanowania wolności.

Galeria
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij